Daiwa Certate LT 2019 Özellikleri

İlk göze çarpan özellik, eskisinde olan kolun iki yanında bulunan magseal bilyaların olmaması.

Ancak bu modelde monocoque gövde biraz değiştirilmiş. Arka kapak altında bulunan lastik conta kaldırılarak arka kapak farklı yapılmış. Kapak Vida yeri alta alınmış , vidanın karşılığı sızmayı önlemek için makina gövdesinin dışına çıkarılmış. Fransa sorumlusuna bunu sorduğumda sızdırmazlık için magseal bilyeye gerek kalmadığını söylemişti.

Ancak bu göreceli bir kavram, çünkü hala 3500 den başlayan eski certate modelleri kaldırılmadı, ayrıca bu iki bilye exist ve saltigada hala kullanılıyor.

Tabi monocoque gövdeyi değiştirerek daha hafif yapabilmişler, bu sayede dişliyi de yüzde 2 büyüttük lerini söylüyorlar.

Eski modelde gövde super metal body yani magnezyum dan 4 kat daha sağlam saltiga da kullanılan gövde. Yeni Certate lt alüminyum body biraz daha hafif, ama eski gövde daha sağlam bir gövde…

Tabi yeni LT teknoloji ile Tough Digigear dişliye geçildi. Hatta certate lt de en üst seviyede kullanılan cnc- tough digiger dişli var ve inanılmaz sesiz. Eski certate 2016 da hyper Digigear bu kadar sessiz değil..

Tabi LCS ABS kafa atış mesafesini yüzde 5 arttırıyor bu bir artı.

Airbail tel geliştirilmiş ve eksiz pürüzsüz yeni seamles airbail e geçilmiş..

Yukarda diğer özelliklerini görebilirsiniz..

Ayrıca yeni Lt Certate tabiki daha farklı daha küçük kafa çaplarında, aşağıda eski ve yenilerin karşılığına gelen kafa çaplarını görebilirsiniz..